Odkrywaj magię języka, gdzie nauka angielskiego staje się przygodą dla młodych umysłów!

Skontaktuj się z nami

Telefon

795 922 992

Dziś szkołę językową można znaleźć praktycznie na każdym kroku, a niedużej wielkości mieście potrafi być ich nawet kilkanaście! Jak wybrać tę odpowiednią? Czym się kierować? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy cena jest najważniejszym czynnikiem? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Opinie o szkole

Twoi znajomi zapisali swoje dzieci na angielski? Zapytaj, co im się podoba w danej szkole. Pocztą pantoflową dowiesz się o ich odczuciach. Miej jednak na uwadze, że każdy rodzic, każdy uczeń ma inne potrzeby. Możesz też zasięgnąć opinii w internecie – poczytaj opinie na social mediach, w wizytówce google. Zajrzyj na fanpage – zobaczysz jak wyglądają zajęcia. Czy uczniowie siedzą tylko w ławkach? Czy widzisz tylko pracę w podręcznikach, czy także gry i zabawy? Pomyśl też, na czym Tobie głównie zależy.

Nauczyciele

Szkoła może być rewelacyjnie wyposażona, mieć atrakcyjny wystrój, duże zaplecze z grami, pomocami dydaktycznymi, interaktywne podręczniki…jednak wszystko na nic, jeżeli nie pracują w niej nauczyciele z pasją i rzetelną wiedzą. Dobra szkoła dba o rozwój nauczycieli, inwestuje w szkolenia, żeby mogli swój warsztat nieustannie wzbogacać. Nauczyciele powinni mieć możliwość konsultacji z metodykiem szkoły, który w razie wątpliwości czy trudności w pracy z daną grupą odpowiednio nakieruje i podsunie najlepsze rozwiązania w pracy.

Metody pracy

Zajrzyj na stronę szkoły. Zobacz, jakie metody pracy stosowane są w danej szkole. Czy stawiany jest nacisk na gramatykę, a może na komunikację ustną? Czy w procesie nauczania bierze się pod uwagę wiek ucznia i jego potrzeby rozwojowe? Weźmy na przykład długość zajęć – czy lekcje trwają tyle samo w grupie przedszkolnej co w klasie IV? Czy szkoła pracuje na licencji i ma z góry narzucony materiał do pracy z dziećmi, czy idzie własnym programem i zachowuje elastyczność, stara się dopasować tempo i poziom do konkretnych uczniów?

Liczebność grup

Zdarza się, że rodzic wybiera szkołę dla swojego dziecka na podstawie ceny, a nie bierze pod uwagę, że często te tańsze szkoły są właśnie tańsze, bo w grupie jest nawet 12 uczniów, żeby zmaksymalizować zyski na jednej lekcji! To nie są komfortowe warunki do pracy. Optymalna liczba uczniów to 5-8 osób, dzięki temu możemy mieć pewność, że każde z dzieci będzie brać aktywny udział w zajęciach, każdy będzie miał możliwość wypowiedzi, rozwiązania zadania, wzięcia udziału w ćwiczeniu itd.

Efekty pracy

Pamiętaj, że dzieci rozwijają się w indywidualnym rytmie i mają różne tempo pracy oraz przyswajania wiedzy. Nie zasypuj dziecka pytaniami, odpytywaniem ze słówek po zajęciach i staraj się nie poprawiać błędów językowych. To wszystko może spowodować irytację i chęć wycofania, a przecież nie to jest Twoim celem. Zamiast tego możesz zapytać, co dziecku najbardziej się podobało albo w jakim ćwiczeniu było dziś najlepsze. Możesz też poprosić dziecko, żeby to ono nauczyło Cię jakiegoś nowego słówka😊 Bardzo istotna jest też systematyczność nauki, dlatego nawet w chwilach zniechęcenia (a takie pojawiają się u niemal każdego ucznia) staraj się być wsparciem. Miej też realistyczne oczekiwania – dziecko w klasie II raczej nie będzie Twoim tłumaczem na zagranicznych wakacjach. Jednak fakt, że być może jeszcze nie mówi w obcym języku, nie oznacza, że nie rozumie co słyszy, a to już połowa sukcesu. Języka rodzimego uczymy się w dokładnie ten sam sposób – w pierwszej kolejności zaczynamy rozumieć, co się do nas mówi, potem zaczynami sami, małymi krokami, słowo po słowie i wreszcie zdanie po zdaniu. To długi proces!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *